6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ако спиете на страна постои една работа која треба да ја направите – ќе бидете благодарни

  Многу е вано да се спие во правилна положа. Неправилната положба ќе доведе до проблем со грбот, рамениците и слично.

  Многумина од вас спијат на страна, бидејќи едноставно така навикнале, зарем не?

  Она што треба да го знаете е дека треба правилно да се наместите. Би било добро кога едната рака би ви била на перницата, а другата под неа.

  Така нема да чувствувате болки и непријатност. Исто така, внимавјте на држењето додека седите, се движите, па дури и кога спиете. Постојат и одредени јога вежби кои можат да ви ги намалат болките во грбот и кичмата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.