6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ако претерувате со овој популарен пијалок може да ги загубите вашите заби

  Најновата студија која е направена во научното списание Генерал Денистри, покажала колку голема штета може да нанесе овој пијалок.

  Метафетамин, крак и газирани пијалоци, засладени или не, создаваат слични проблеми на забите.

  Проблемот е во киселината која се наоѓа во газираните пијалоци, лимонската и фосфорната киселина, која без добра дентална хигиена може да предизвика ерозија и значајна штета на забите.

  Затоа внимавајте колку често конзумирате и чувајте го вашето здравје.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.