6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ако видите вакви точки на телото веднаш на лекар – постои голема опасност

  Ако забележите црвени точки на својата кожа, никако немојте да ги игнорирате. Најголемиот орган на телото е кожата и таа не штити од надворешнито свет, но сите промени на неа брзо треба да се забележат.

  Малите црвени точки се бенигна васкуларна појава, а се појавуваат поради неколку причини.
  Тука се лош начин на живот, проблеми со црниот дроб и хормонски дисбаланс.

  Ако забележите дека се шират и менуваат облик, веднаш појдете на лекар, во спротивно сте безбедни.

  Ако тие менуваат форма тоа може да укажува и на рак на кожата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.