6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таа беше закопана речиси жива. Ова е најголемата трагедија во животот на Путин

  Набргу по Втората светска војна, еден војник добил дозвола да се врати дома. Штом стигнал на улицата во близина на неговиот дом, видел паркиран воен камион натоварен со трупови и знаел дека непријателот го бомбардирал неговиот град, а камионот носел десетици мртви тела и се подготвувал да ги пренесе до масовна гробница. .

  Војникот застанал пред насобраните трупови за да ги погледне последен пат и забележал дека женската обувка личи на чевел што претходно и ја купил на сопругата, па побрзал дома да провери.

  По шокот, откако не ја нашол сопругата дома, војникот не сакал таа да биде погребана во масовна гробница, туку како што налага традицијата.

  При префрлањето, сепак, станало јасно дека таа се уште дише, иако бавно и тешко, па веднаш ја однел во болница каде и ја добила потребната помош и таа се вратила во живот. Години по инцидентот, сопругата, која речиси била закопана жива, забременила со момче по име Владимир Путин, актуелен претседател на Русија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.