6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ЗДРАВЈЕ

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Не ги игнорирајте знаците кои телото ви ги испраќа: Опасни сигнали кои велат дека нешто не е во ред со црниот дроб

  Црниот дроб е еден од најголемите органи, одговорен за метаболичките функции во организмот – а тоа е користење на нутријатите во исханата за телото,...

  ГАБИЧНА ИНФЕКЦИЈА: Овој лек ми го кажа гинеколог, не ме чинеше ни пет пари, ама ми го реши проблемот

  Кандида е квасна габа која во мала количина ја имаме сите во нашето тело. Нејзино природно живеалиште е нашата уста и цревата. Нејзина задача...

  ДОКТОР ПЕРИШИЌ ОТКРИ ШТО ДА ПРАВИТЕ КОГА ВАШЕТО ДЕТЕ НЕ ЈАДЕ: Овие зачини ќе го подобрат неговиот апетит, но и здравјето

  Доктор Перишиќ откри изненадувачки работи за зачините кои можете да им ги дадете на децата и на тој начин да им го подобрите апетитот...

  Од 21 шеќерот ми се симна на 6,1 и раната на ногата ми заздраве за само 7 дена – раскажува Светислав

  Светислав Булајиќ, машински инженер во пензија, до пролетоска беше силен и “здрав како дрен”, но сè започнало да оди наопаку, откако носејќи голем фрижидер,...

  Овие луѓе треба да јадат лимон секој ден: Може да ублажи, спречи и излечи многу болести!

  Лимонот е најдобриот извор на витамин Ц. Овој витамин е важен за производство на колаген и помага за апсорпција на железото од растителната храна....

  Дали ги фрлате лушпите од јајца? Кога ќе го видите ова, никогаш повеќе нема да го сторите тоа!

  Дали фрлате лушпи од јајца? Кога ќе го видите ова, никогаш повеќе нема да го сторите тоа! Калциумот има голем број важни функции во организмот....

  ЧУДО ОД СЕМЕ: Ги зголемува градите на жените, а од мажите прави љубовниците од соништата!

  Природата не била дарежлива кон сите нас, а за оние што сонот им е да имаат поголеми гради, сега постои природно решение. Со помош...

  Важна информација за сите оние со постојана слабост и замор, кои се секогаш болни, kиселата крв го уништува телото:

  Познато е дека крвта игра исклучително важна улога во организмот и нашето здравје зависи од нејзината состојба. Според теориите на многу религии, крвта е...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Свекрва ми ги однесе чизмите на гробишта – ќе ви се слоши кога ќе ја дознаете причината

  Се врати Миле од работа па му раскажав што се случи. И нему не му се веруваше. Сепак, мајка му е… Од првиот ден ме...