6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Престанете да пушите за само неколку денови: Само направете го овој пијалак и изпиете го

  Многу луѓе знаат колку човек може да стане нервозен кога е тежок пушач и се обидува да се откаже од пушењето. Тоа е навика која секако не може лесно да се прекине.

  Откажувањето од пушењето е еден од најтешките чекори што човек може да ги преземе бидејќи симптомите се толку силни што повеќето луѓе се откажуваат само од размислување и релапс. Она што можеме да им го препорачаме на овие луѓе е да ги користат следните природни лекови кои ги намалуваат негативните ефекти на тутунот врз организмот. Само следете ги упатствата.

  Рецепт 1 / Состојки:

  1 лажица куркума во прав
  1 корен од ѓумбир
  1 главица кромид
  литар вода
  2 лажици мед

  Начинот на употреба е релативно едноставен, ѓумбирот и кромидот треба добро да се измијат, да се исечат и да се стават во тенџере со одредена количина вода, за заедно со останатите состојки да зовријат.

  Треба да почекате додека не зовријат на многу ниска температура и оставете да ги 45 минути. Во овој момент пијалокот ќе стане густ. Почекајте половина час да се излади течноста. Да се ​​чува во сад со капак. Пијте 2 лажици секој пат кога ќе почувствувате желба за тутун.

  Рецепт 2 / Состојки:

  Грозје
  3 коцки мраз
  1 лажица ѓумбир во прав
  1 лажица женшен
  1 литар вода
  1 морков
  1 портокал
  1 лимон

  Исцедете ги портокалот и лимонот. Потоа исчистете ги морковите и исечете ги на тенки парчиња.
  Откако ќе го завршите овој процес, овие и другите состојки ставете ги во блендер за да се мешаат додека не се добие хомогена и малку густа материја.
  Консумирајте со претходно протресување на содржината наутро и пред спиење.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.