6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Невеста: Се заљубивме на прв поглед, но само 8 дена по венчавката мојот сопруг почина во страшна агонија бидејќи

  Ејми и Алан Симс уживаа во еден од најсреќните моменти за едно семејство – медениот месец. Тие избраа да го поминат овој пат во Западна Африка. Но, нивната среќа се претвора во кошмар кога сопругот целосно неочекувано умира само 8 дена по венчавката.

  Двојката од Западен Јоркшир се запознала во ноќен клуб. Ејми вели дека љубовта меѓу нив се запалила на прв поглед. Неколку години подоцна, двајцата решија да се венчаат. А Алан, кој работел како градинар, ја запросил девојката.

  „Се ми беше јасно. Беше како голема мечка. Толку добро момче“, се сеќава Ејми.

  Свадбата помина совршено, а финалето требаше да биде прекрасно патување до Зеленортските Острови. Два дена младенците уживаа во друштво во една африканска земја.

  Но, на крајот од третиот ден, Алан станал сомнително тивок, а потоа се пожалил на ужасни болки во пределот на стомакот, поради што среде ноќ морало да се побара брза помош.

  Доаѓајќи на лице место, лекарите констатирале труење со храна, на мажот му дале лекови и му рекле да дојде наутро на преглед.

  Но, до утрото, 31-годишниот Алан веќе бил толку слаб што лекарите морале да се борат за неговиот живот. И неговата исплашена и неразбирлива 33-годишна сопруга беше замолена да ја напушти земјата.

  Но, набрзо ја известиле дека нејзиниот сакан сопруг починал. А причината беше сосема неочекувана. Аутопсијата покажа дека мажот починал од рак на белите дробови.

  „Едноставно не можам да го разберам. Во рок од 12 часа тој отиде здрав човек, и после почина. Немаше знаци на рак на белите дробови. Немаше кашлица, немаше проблеми со дишењето. Ништо.“ Ејми плаче.

  Само осум дена по венчавката, животот на Ејми само се распадна. Девојчето не може да разбере како нејзиниот сакан може да умре без никакви симптоми.

  „Плачев толку многу што се чувствував како да ги исплакав сите солзи што ги имав“, вели таа.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.