6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Мајка родила здраво бебе 6 недели подоцна, таа почувствувала дека нешто не е во ред и лекарите направиле ултразвук, а таму ШОК

  Елиза почувствувала дека нешто не е во ред. Елиза Курби и нејзиното момче Бен дознале дека ќе станат родители и биле среќни поради тоа.

  Нивната преубава ќерка, Чарли, е родена како многу здраво бебе, но како што минувале неделите, Елиза почувствувала дека нешто не е во ред.

  Младата мајка била изморена и имала чувство дека повторно е бремена. Но, како што поминале само шест недели од породувањето, тие мислеле дека е поради тоа што имала бурна година.

  Почетокот на новата врска, бременоста и породувањето ја исцрпиле.

  – Бев исцрпена од обидот да сфатам како е да се биде мајка, но еден месец по породувањето, се чувствував навистина уморна. Сите ми зборуваа дека ќе дојдат непроспиени ноќи, но не ме убедиле во тоа – се сеќавам дека погледнав во Бен и кажав: Мислам дека сум бремена. Тој само се насмеа.

  Тие веќе имале хаос дома со новороденче – за друго бебе било невозможно. Но Елиза била убедена дека е бремена. Четири тестови за бременост го потврдиле нејзиното сомневање.

  Следниот чекор беше да посети лекар кој ќе ги направи наодите. Ултразвукот покажал дека е во право, но докторот имал нешто друго да им соопшти.

  – На техничарот му беше непријатно, но конечно рече, изгледа, уште е рано … но … мислам дека се две. Излезе дека тоа е точно. Бев толку исплашена, но сепак бев многу возбудена – мислам дека секој има тајна желба да има едноклеточни близнаци.

  Џек Ентони Ричард и Џорџ Вулф Хари се родиле како совршено здрави бебиња – Бен, Елиза и Чарлиз едвај чекаа да го запознат остатокот од своето семејство.

  Иако имаат три деца, од кои ниту едно нема една година, Елиза и Бен се презадоволни.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.