6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи како децата ги чувствуваат последиците од разводот, ова дете ги претвори сите негови емоции во зборови.

  Неговото емотивно писмо брзо стана хит на Интернет, и трогателни зборови стигнаа до секој родител што го прочита. „Драги мама и тато, знам дека страдате. И јас страдам, се чувствувам лошо од твојата напнатост, страв и болка. Иако сум млад и не можам вербално да опишам што се случува во нашите животи, чувствувам како тоа влијае. Моето срце се крши секој пат кога треба да ја слушам вашата кавга. Моето чувство на сигурност исчезна.

  Те молам, не претпоставувај дека сум силен. Не претпоставувај дека мојот живот ќе биде ист како порано и дека ќе продолжам да ве сакам исто. Јас сум човек, исто како вас. Моите потреби се исти како вашите. Ми треба љубов, внимание, грижа, стабилност, конзистентност, наклонетост, разбирање, трпение и најмногу од се ми треба да се чувствувам сакан.

  Кога се расправате за мене и ме ставате во центарот на вашите расправии, ми праќате порака дека победата во расправија е поважна од мојот живот. Учам од вас дека е подобро да си во право отколку да бидеш сакан.

  Научи ме дека мојот друг родител е личност која е невозможно да се сака и која постојано прави грешки, и на некој начин разбирам дека и јас сум грешка. Можеби денес не го разбирам ова, јас сум толку мал што не ни помислуваш за мојата иднина, но заради тебе, имам подобри шанси некогаш да се разведам. Мојата безбедност е ваша работа. Без вас и вашата заштита, нема кој да ме брани на овој свет.

  Еден ден, оваа почетна болка ќе исчезне. Но, впечатокот за тоа какви родители сте биле за време на оваа криза, никогаш нема да исчезне. Или ќе го почувствувам вашето чувство за несебичност, поддршка и заштита, или ќе имам белег на моето срце со пораката: „Добрите работи им се случуваат на добрите луѓе. Мора да сум лош “.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.