6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Измешајте ги овие 3 состојки и ќе живеете 100 години (силен рецепт за здравје)

  Народниот исцелител Баи Димо од Димитровград на многумина им е познат по испробаните лековити мешавини и овој навистина уникатен рецепт за здравје, кој ги оддалечува болестите од телото.

  Самиот рецепт е многу едноставен и едноставен на прв поглед. Се состои од само три состојки кои е добро да се земаат секој ден. Тие немаат контраиндикации или несакани ефекти.

  Баи Димо вели дека без лекови и хемикалии, овој уникатен рецепт за здравје му гарантира на човекот дека може безбедно да живее до сто години.

  Неговата лековита смеса е направена од четвртина лажичка куркума измешана со половина лажичка вистинско маслиново масло – квалитетно и прстофат црн пипер. Овие состојки се мешаат многу добро за да се добие хомогена супстанца и се земаат сами или како додаток во разни јадења, салати и друго.

  Баи Димо советува ако ја земеме смесата сама, добро е да ставиме малку вода во неа – на око. Повторно промешајте и потоа земајте една кафена лажичка два или три пати на ден. Добро е ова да се прави на речиси празен стомак, а не после јадење.

  „Црниот пипер во куркумата е задолжителен, бидејќи кога ќе се измешаат двете состојки, лековитото дејство на куркумата станува многукратно посилно. А тоа е едно од најдобрите средства да се заштитиме од болести, па дури и од рак, бидејќи ги запира сите воспалителни процеси во нашето тело“, објаснува исцелителот.

  Овој здравствен рецепт го користеле многу луѓе и критиките за него се повеќе од одлични. Трите магични природни состојки се препорачуваат и за зимската сезона, бидејќи ги држат подалеку од нас сите видови вируси и грип.

  Последно, но не и најмалку важно, комбинацијата на црн пипер и куркума е одличен начин за слабеење и одржување на нормална телесна тежина.
  Забелешка:
  Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.