6 C
Skopje
петок, септември 22, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Го нападнаа Џеко зошто слави Божиќ, жена му со затка на устата на душегрижниците (фото)

  Најрадосниот христијански празник – Божиќ, кој се одбележува ширум светот се одбелеува и во домот на фудбалерот на Рома, Босанецот Един Џеко и неговата сопруга Амра Силајџиќ.

  По фотографиите што Џеко ги објави на Инстаграм, со сопругата и новогодишната елка, се појавија на социјалните мрежи негативни коментари за тоа што тие се муслимани, а одбележуваат христијански празник.

  Жолчната расправа и критиките ги запре Амра со нејзин коментар:

  „Ние не го славиме Божиќ, но многу ја сакаме оваа традиција, елка, пакетчиња. Се сакаме и шириме љубов секој ден, така ги учиме и нашите деца“.

  View this post on Instagram

  Merry Christmas ? Buon Natale ? Čestit Božić ? Joyeux Noël ?? Feliz Navidad ✨ Širimo ljubav svi ?

  A post shared by Amra Silajdžić Džeko (@amra_silajdzic) on

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.