6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  Авионот доцнел 45 минути, една жена сликала и објавила што се случило

  Откако приказната беше објавена на Фејсбук, таа беше споделена преку 15.000 пати. Во секој момент, 14.000 патнички авиони летаат на небото. Иако бројот на авиони што полетуваат и слетуваат во светот постојано расте, бројот на писти што се градат едноставно не е доволен. Не е ни чудо што има се повеќе одложувања и чекаат да полетаат.

  Но, слабиот сообраќај и метежот не се секогаш виновни за доцнењата и подоцнежните полетувања. Понекогаш непослушниот патник е во центарот на проблемот. Благодарение на паметните телефони, сега можеме да ја видиме драмата на се што се случува во главната кабина на патничките авиони. Но, откако Кирстен Вајли направи снимка од настанот за време на нејзиниот лет, луѓето се заинтересираа од сосема друга причина.

  Откако Кирстен заглави во авион на аеродромот Сиетл-Такома, таа одлучи да објави слика со порака на Фејсбук. Причината зошто авионот не мрдна ни сантиметар беше многу интересна. Таа сподели: Во моментов седиме во авионот, доцниме 45 минути за полетување. Зошто? Бидејќи во авионот има стара дама која страда од сенилност и е многу вознемирена и збунета.

  Кирстен знаеше дека за жената сигурно било многу вознемирувачки кога во авионот се качил стражар со жолт елек и и пришол. Само патниците околу таа жена слушнале што се случило кога чуварот застанал покрај жената. Постарата жена била изненадена и се држела за своето куче во обид да го разбере хаосот околу неа. Сигурно не е лесно да се живее од момент во момент кога ќе ја изгубите меморијата и потоа одеднаш ќе се најдете заробени како сардина во летечка конзерва.

  Прекрасниот персонал беше многу трпелив и полн со сочувство во ситуацијата што беше многу страшна за неа. Тие и го објаснуваа секој чекор, внимаваа на нејзиното куче и работеа со нејзиниот сопруг / негувател за да го најдат најдоброто решение за неа. За среќа, тоа решение не беше да се симне сиромашната жена од авионот. Кога сфатила со што се занимава екипажот, Кирстен не била лута што нема да стигне навреме на дестинацијата. Всушност, таа беше обземена од радост. Не секој ден имате можност да бидете сведок на таков прекрасен момент.

  Стјуардесите беа многу сочувствителни и не одбија да споделат информации за причината за заминувањето на парот од авионот со другите патници. На постариот патник му требаше само малку време во тишина со сопругот и кучето за да се чувствува подобро во врска со патувањето. Целиот персонал и помогна да се симне од авионот со кучето и нејзиниот сопруг, и обезбедија хотел и превоз да се одмори и да се подготви за патувањето утре.

  Повторно, беше прекрасно да се види колку сите беа љубезни и добри со жената, а исто така им објаснија на патниците што се случува “. На авиокомпаниите често им се дава негативен знак затоа што слушаме само приказни за драми во авиони, а не добиваме шанса ниту да ги видиме добрите страни. Секоја приказна е само еден клик подалеку од публиката на нивниот мобилен телефон, а Кирстен ја исполни својата должност објавувајќи го овој прекрасен настан.

  Вака би сакала да се грижат за мајка ми, сестра ми, тетка ми, ќерка ми, внуката и моите пријатели. Секој патник заслужува посебен третман во патувањето што го нарекуваме живот, и за тоа не е задолжена само компанија или бренд. Ние сме тие што имаме моќ да направиме другата личност да се чувствува добро и сакано.

  Откако приказната беше објавена на Фејсбук, таа беше споделена преку 15.000 пати.

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.