6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  ЕВРО 2016: Луда завршница во Ф групата, Португалија се провлече

  Последното, трето коло во Ф групата, понуди најголеми возбудувања во досегашниот тек од Европското првенство. Унгарија и Португалија ремизираа 3-3, додека Исланд со гол во 94-та минута ја совлада Австрија 2-1 и ја турна Португалија на третото место во групата.

  ronaldo_gubi

  Неочекувано, групата Ф во која Португалија беше најголемиот фаворит ја освои Унгарија, Исланд е втор, овие две селекции имаат по пет бода, а Португалија со три бода од третата позиција влегува во осминафиналето.

  Унгаријаи Португалија одиграа „луд“ натпревар во Лион, веројатно најубавиот во досегашниот тек од ЕП. Унгарците трипати водеа, но Португалците трипати се враќаат во мечот.

  Најдобриот дел од натпреварот се случи во периодот од 42-та до 62-та минута кога беа постигнати пет гола.

  Золтан Гера со прекрасен удар и донесе предност на Унгарија во 19-та минута. Израмни Нани на три минути до крајот на првиот дел.

  Џуџак во 47-та минута со помош на Андре Гомеш го совлада Руи Патрисио за нова предност на Унгарија. Три минути подоцна израмни Роналдо со брилијантен гол. Роналдо стана првиот играч кој постигнал најмалку еден гол на четири ЕП-а.

  Џуџак во 55-та минута постигна уште еден гол за 3-2 предност за Унгарија. Неговиот удар се одби од Нани топката доби чудна патека и заврши во голот на Португалија. Пет минути подоцна Роналдо со својот втор гол ги постави конечните 3-3.

  Исланд во последните секунди од натпреварот стигна до 2-1 против Австрија и на табелата ја престигна Португалија. Исландскиот херој е Траустасун кој го постигна победничкиот гол.

  Претходно Исланд поведе преку Бјарнасон, потоа Драговиќ промаши пенал за Австрија, која израмни преку Шепф.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.