6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник, која после сите овие години изгледа многу смешна. Но, во младоста жената воопшто не се смееше.

  Кога Дорис била млада девојка, дознала дека нејзиниот сопруг изневерува.

  Не сакајќи да го претвори ова во трагедија, таа смислила план да се одмазди за своето скршено срце. Дорис дознала кој спие со нејзиниот сопруг, па дури и се дружела со жената. Потоа ја поканила љубовницата на нејзиниот сопруг во кафеана и ја опила до гребенот.

  „Тогаш и реков: Мора да јадеме нешто, дојди дома. Беше толку пијана. И паднала главата директно во храната и легна таму. „Тогаш му се јавив на мојот сопруг и му реков да дојде да ја земе неговата нова жена бидејќи лицето и беше залепено во салатата“, рекла Дорис.

  Приказната на Дорис ја снимил нејзиниот внук, кој тешко можел да поверува во тоа што го слушнал. Дури и ја нарече баба му дивјак. Сепак, Дорис не е навредена, напротив.

  „Многу ми се допадна“, одговори таа. Благодарение на видеото, бабата стана интернет ѕвезда. Нејзиниот внук создаде профил на TikTok и Instagram, каде жената сега ја споделува својата животна мудрост. Во коментарите нејзините следбеници забележуваат дека Дорис изгледа одлично за нејзините години.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.