6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  6 тајни кои секоја жена треба да ги знае доколку сака брзо да ослабе за 2 недели

  Се случуваат неочекувани работи: изненадувачки одмор, венчавка на стара пријателка, предлог за брак. Па, како да ја исчистиме нашата кожа и да станеме во форма брзо? Се чини невозможно…

  Не плашете се! Ние во забавно.мк собравме неколку совети за тоа што можете да правите кога немате многу време.

  Две недели се доволни за слабеење.

  Можете да изгубите неколку килограми за 2 недели ако го намалите внесот на калории на 1000-1100 kcal дневно. За да го направите ова, пополнете ја вашата исхрана со зеленчук, овошје, цели зрна и риба и месо со малку маснотии. Поради ограничениот внес на енергија, складираните масти ќе бидат согорени. Не заборавајте да пиете најмалку 2 литри вода дневно – ова е правило број 1 за оние кои сакаат да ослабат.

  1 недела. Затегнете ја половината и подобрете ја состојбата на кожата.

  Слабеењето за 7 дена е можно со 3 вида намирници: агруми, ананас и протеини. Агрумите содржат големи количини на овошни киселини, кои ги раствораат мастите и ги отстрануваат од телото. Покрај тоа, овошјето богато со витамини – особено оние богати со витамин Ц – ќе го подобрат имунитетот, состојбата на кожата и целокупната благосостојба.

  Ананасот е препознаен како еден од најдобрите производи за слабеење благодарение на бромелаинот, кој ефикасно ги разградува мастите. Протеинот е градежен блок за нашето тело, обезбедувајќи енергија. За целосен резултат треба да заборавите на јаглехидратите и мастите за овие 7 дена.

  3 дена. Стегнете го стомакот.

  Неколку опции можат да ви помогнат да го отстраните вишокот маснотии од пределот на стомакот. Првиот: (200 ml) сок од моркови и јаболка (1: 1) 6 пати на ден. Овие производи не само што содржат малку калории, туку и го заситуваат вашето тело со витамини, бета-каротин и пектин.

  Втората опција: за појадок и ручек подгответе смеса од 1 варено јајце, 1 лажица кисела павлака и 1 рендан морков. За вечера, само пијте зелен чај без шеќер.

  2 дена. Исчистете го вашето тело.

  Ако ви преостануваат само неколку дена, корисни ќе ви бидат мали трикови за чистење на телото. Тие делуваат благодарение на истиот бромелаин кој ги разградува мастите. За појадок јадете ананас кој можете да го дополните со свеж сок од цитрус или кафе без шеќер, но со лимон.

  Во текот на денот заменете ги вообичаените пијалоци со чаша топла вода со нане и лимон. Ручекот треба да се состои од цвекло, моркови и зелка, како и неколку големи сливи по желба. Исто така, треба да пиете чаша вода со лимон, а можеби и суви кајсии пред спиење.

  Еден ден. Отстранете го вишокот вода.

  Кога времето може да се мери во часови, ќе се спасите од зеленчук и трици. Последново служи како „внатрешен пилинг“ за нашите црева, па 5-6 лажици трици со јогурт со малку маснотии наутро ќе бидат многу корисни за вашето тело.

  Пропржете со 1 лажица маслиново масло или сварете 1,5 кг замрзнат зеленчук. Поделете ги на 5-6 порции и јадете во редовни интервали. Овие мерки ќе ви помогнат да се ослободите од вишокот вода. Ова е најдоброто нешто што можете да го направите бидејќи отстранувањето на маснотиите трае многу подолго.

  Запомнете дека овие совети се добри само за наведените периоди! Јадењето премногу кисела храна на празен стомак или продолжениот нискокалоричен внес е опасно. Слабеењето ќе биде проследено со замор и постојан замор. Сакајте се и уживајте во прославите!

  Бонус: Спречете опуштени гради

  Зајакнете ги мускулите во градите со кревање тегови, притискање и влечење на градите, кревање на рацете, склекови со кружни движења и вежби со гира. Не заборавајте да носите соодветен спортски градник.

  Спијте на грб. Ако претпочитате една страна додека спиете, може да откриете дека горниот дел од градите се повеќе се протега.

  Престанете со диетата и хранете се здраво. Секој пат кога ќе се здебелите, вашите гради може да изгледаат опуштени

  Извор: Зажената.бг

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.