6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста.

  Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата приказна во видео на YouTube кое стана вирално за кратко време, пишува The Sun.

  Тинејџерката вели дека кога дознале за нејзината бременост, многу корисници на Интернет ја советувале да абортира. Некои дури почнаа да и испраќаат адреси на клиниките каде што можеше да се изврши процедурата.

  Сепак, Меди не се плашела да преземе одговорност и решила да го роди бебето.

  Денес, младата мајка има 18 години, живее во сопствената куќа со својата ќерка и наскоро ќе оди на факултет, каде што ќе студира историја, филозофија, анатомија и психологија.

  Откако ја сподели својата приказна на YouTube, Меди добива низа навредливи коментари.

  Сепак, таа ги игнорира, па дури и ги смета за смешни.

  „Навистина ми е смешно да ги гледам негативните работи што луѓето ги кажуваат за мене, бидејќи многу пати се толку измислени и далеку од вистината“, признава таа.

  Некои корисници ја обвинуваат дека живее на грбот на нејзините родители. На оваа критика таа одговара дека сама заработува и не добива материјална помош од роднините.

  „Живеам сам месец или два откако наполнив 18 години. Се иселив. И пред да се преселам, заработував сама и моите родители не мораа да ме издржуваат.
  Не знам зошто луѓето мислат дека тинејџерите се пијавици за нивните родители. Мислам дека тоа е многу далеку од вистината“, вели таа.

  Младата мајка забележува дека многу од тинејџерите кои воспитуваат деца стануваат помотивирани и се стремат кон финансиска благосостојба.

  Има и такви на интернет на кои нејзината приказна е депресивна.
  „Забременив на 13 години, сите велеа дека е крај на светот, но тоа не беше крај на светот за мене и ја претворив таа „страшна, страшна“ ситуација во нешто големо.

  Сега сум во мојот прв дом и ја одгледувам ќерка ми која наскоро ќе биде во градинка. Не знам колку е тоа депресивно“, вели таа.

  Тинејџерката продолжува да го споделува својот живот на интернет и да покренува сериозни теми за дискусија. Едно од нејзините последни видеа беше посветено на потребата од сексуално образование на децата.

  „Луѓето треба да знаат дека 13-годишници, 14-годишници, 15-годишници имаат се кс. Не сите, но некои од нив. Затоа разговарајте со вашите деца. Разговарај со помалата сестра, со помалиот брат, научи ги како да бидат безбедни“, поттикнува девојката.

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.