6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Ја слушнала нејзината ќерка како разговара со некој во собата, па погледнала во снимката од камерата: Ја фатила главата и почнала да вреска

  Ешли ле Меј од Мисисипи претходната вечер забележала дека нејзината ќерка разговара со некој во нејзината соба.

  Иако само двете биле веќе некое време во куќата другите две сестри се со татко им кај баба, мајката не се грижела многу верувајќи дека ќерката може да страда за тато и да го замислува како зборува со него ноќе .

  Сепак, нешто не и даде мир. Затоа, таа мораше да ги погледне снимките од камерата на Ринг, кои беа инсталирани неколку недели порано.

  Надевајќи се дека по првата вечер, на видеото ќе открие што навистина се случува, мајката ја замолила својата ќерка да гледа филм, додека таа „видела нешто на својот лаптоп“. Ги стави слушалките за да не може да слушне што прави и го пушти снимањето.

  Прво слушна чудна музика, а потоа слушна машки глас од звучниците на фотоапаратот! Тоа не беше гласот на нејзиниот татко или кој било друг, познат за неа, па таа беше преплашена.

  „Здраво, бебе“, дојде од звучниците.

  Мајката се тресеше додека го гледаше видеото понатаму, а на тоа откри дека еден од хаkерите на компанијата Ринг за производство и инсталација на камери се здружил со девојчето и започнал да учи сè за животот и навиките на тандемите во куќата преку неа!

  Таа брзо истрча надвор со својата ќерка во автомобилот. Отишла да ја земе торбата, ги ставила потребните работи во неа и се упатила кон сопругот, другите ќерки и свекрвата.

  На патот, таа го известила Ринг за хакерот и неприфатливиот упад во нејзиниот дом, макар и на тој начин.

  „Тој и рече дека е Дедо Мраз и дека ќе и ги исполни трите желби. Беше многу вознемирувачко и бев многу исплашен. Му пишав на Ринг, ги пријавив, но не добив реакција на која се надевав. „Открив дека и некои други семејства имале слични искуства на крајот“, рече Ешли, која на крајот се врати дома со полна сила и нејзиниот сопруг ја деинсталираше камерата и ја смени бравата, пренесува „Објектив“.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.