6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чудо: Човек наполнил 12 литри бензин во туба од 10 литри

  Дали е можно навистина да се наполнат 12 литри во плинска канта од 10 литри? – ова прашање го постави жител на Благоевград на Фејсбук, град кај нашиот источен сосед, откако и самиот стана жртва на такво лудило. Но претставете си ако веќе го има таму, може да биде практика и тука кај нас.

  Целиот пост го објавуваме без уредувачка интервенција:

  Драги пријатели, дозволете ми да ви кажам што се случи вчера:

  Зедов туба со волумен од 10 литри и сакав да ја наполнам со бензин, отидов до најблиската бензинска пумпа која ми беше на пат, генерално не ја посетувам, се наоѓа помеѓу три најголеми населби во Благоевград , Ален Мак, Еленово и Струмско, па ја наполнив тубата и ИЗНЕНАДУВАЊЕ – пишуваше на колоната дека сум наполнил 12 литри, а на тубата пишува дека може да собере максимум 10 литри.

  Кога ќе ве заебаат со гасот – јасно е, се правдаат со густината на гасовитата супстанција, но кога е бензинот во прашање, што правиме?

  Некој фраер сака да го тестира истиот експеримент ако има специјална туба за бензин и да тестира од иста бензинска пумпа и да сподели?

  Ќе го направам пак, но ќе биде за една недела.

  И да, замисли да се заебат со литар два од 10, каква измама е тоа?

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.