6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И кога повторно ќе се разбуди, има нешто многу посебно да каже.

  Тина е здрава жена и има само 40 години. Таа спортува, се храни здраво и живее одличен живот со своето големо семејство и многу пријатели. Еден ден има срцев удар. Така никој не разбра зошто… Но, срцевиот удар беше тежок и Тина почина во рацете на својот сопруг додека ја чекале брзата помош.

  Дури и Fox News пишуваше за тоа.

  Внуката на Тина, Меди Џонсон, го раскажува целиот настанот на Инстаграм. Таа вели дека Тина е една од најневеројатните, најфините и здравите луѓе што ги познава.
  Всушност, младата жена починала шест пати!

  Според лекарите, Тина четири пати починала во својот дом пред да пристигне брзата помош. Сопругот на Тина, Брајан, ѝ ги оживува срцето и белите дробови, тој ја оживува четири пати, но таа повторно умира. Кога брзата помош пристигнала на местото, лекарите ја реанимирале уште два пати. Кога Тина закрепна по шести пат, за 27 минути и беше дијагностицирана клиничка смрт!

  Кога Тина пристигнала во болница, доживеала вештачка кома. На семејството му било кажано дека лекарите не се сигурни дали жената ќе преживее. Но, Тина преживува! И првото нешто што го прави кога ќе се разбуди од кома е да почне гласно да гестикулира со рацете, покажувајќи дека му треба пенкало и хартија.

  Тоа го гледаат Меди, нејзината братучетка и ќерката на Тина. Братучедот наоѓа пенкало и тетратка и и ги дава на Тина. Потоа Тина на лист хартија пишува три збора кои никој во собата нема да ги заборави до крајот на животот: „It is real“. Во превод на македонски, тоа значи: „Реално е“.

  Роднините во собата ја прашуваат Тина што мисли. Потоа со солзи во очите таа покажала кон небото. Меди ги истетовирала зборовите на тетка и на зглобот. Дека никогаш нема да ја изгуби вербата во Бога.

  Што мислиш ЗА ова? Има ли нешто повеќе меѓу небото и земјата отколку што знаеме и се сомневаме? Споделете ја оваа неверојатна приказна со вашите пријатели!

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.