6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Тажно куче седело во засолниште 2 години додека ненадејно го видел својот сопственик (видео)

  Тажно куче седеше во засолниште 2 години додека ненадејно не го почувствува познатиот мирис на неговиот сопственик.

  Кога Пакита беше донесена во засолниште за кучиња во Аргентина, на вработените им беше кажано дека е пронајдена на улица. Беше исплашена и сосема сама. Кучето останало во засолништето за животни 2 години. Службениците не можеа да го лоцираат неговиот сопственик или некој што го познава.

  За жал, Пакита беше многу депресивна и повлечена и изгледаше многу осамено. Секој ден се намалуваа шансите да најде ново семејство. Додека помладите кучиња лесно наоѓаа нови сопственици, Пакита продолжи да чека.

  За возврат, волонтерите од засолништето Arca Animal направија се што е можно за да и најдат дом на Пакита. Решиле да го фотографираат и да го објават на Фејсбук за да го зголемат интересот на потенцијалните сопственици.

  Сепак, ова не беше лесна задача. Пакита секогаш гледаше во подот или ја вртеше главата кога се обидуваа да ја фотографираат. На крајот, тие можеа да направат фотографија која беше доволно добра за да биде објавена на интернет.

  „Речиси веднаш добивме порака од една жена дека тоа е кучето на нејзиниот син и дека тој ја бара!“, вели Силвија, една од волонтерите во прифатилиштето.

  Жената рече дека нејзиниот син, Ариел Навеира, мислел дека никогаш повеќе нема да ја види Пакита. Следниот ден, Ариел дошол во засолништето за да се увери дека тоа е навистина неговото куче. Очигледно, Пакита исто така требаше да се увери дека Ариел е нејзиниот вистински господар.

  Моментот што сите го чекаа

  Кога вработените во засолништето ја донесоа Пакита кај Ариел, таа се почувствува несигурна. Таа се сокри зад еден од нив и почна претпазливо да шмрка. На крајот, таа мириса познат мирис и можете сами да се уверите во моментот кога ќе сфати која е Ариел. Овој момент е многу трогателен. Пакита е јасно неверојатно среќна скока на Ариел и го лиже.

  Пакита е толку среќна што е невозможно да не се насмее додека ја гледа. Толку е добро што овие двајца се повторно заедно!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.