6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Со текот на годините, мастите почнаа да се таложат околу стомакот и колковите, па, една колешка ми кажа за нејзиниот природен еликсир

  Еликсир кој ќе ви помогне да се изборите со вишокот килограми

  Диететски еликсир

  Со возраста, жените се повеќе се соочуваат со проблемот на дополнителни сантиметри во пределот на стомакот и половината. Породувањето, хормоналните пореметувања, стресот, гладта за слатки и тестенини, речиси секогаш оставаат траги на фигурата и во луд ритам на животот не секогаш имате можност да поминете доволно време за вежбање.

  Еве и доаѓа на помош на природата! Изненадувачки, овие лесно достапни природни состојки со кои можете да го направите овој еликсир ќе ви помогнат да се ослободите од досадниот вишок килограми со намалување на апетитот.Сирупот се базира на ѓумбир и рен и помага ефикасно да согорувате масти и да изгубите тежина.

  Лесно слабеење
  Ако го земете овој сируп, резултатот нема да доцни. За една недела ќе бидете задоволни со брзите резултати. Ако е можно, зголемете ја количината на физичка активност: пешачете од работа до дома, заменете го лифтот со качување по скали, вежбајте најмалку 15 минути наутро.

  Состојки:125 грама корен од рен, 3 лимони, 3 лажици мед, 2 лажички цимет, мало парче свеж корен од ѓумбир

  Подготовка:
  Излупениот корен од ѓумбир и коренот од рен ставете ги во блендер, претходно исечете ги на мали парчиња. Во смесата додадете сок од лимон, цимет и мед. Сирупот ставете го во тегла, затворете го со капак и оставете го во фрижидер.

  Земете 2 лажици сируп 15 минути пред јадење три пати на ден. Времетраењето на курсот не треба да надминува 3 недели.

  Брилијантен резултат! Овој природен еликсир го намалува апетитот и желбата за слатки. Сакате повеќе да се движите, а рен и ѓумбир во комбинација со мед уште повеќе го стимулираат организмот во борбата со вишокот килограми.

  Споделете го рецептот со вашите пријатели, бидејќи слабеењето ќе биде многу позабавно и поефикасно!

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.