6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга.

  Многу господа погрешно мислат дека да се биде мајка и да се грижиш за воспитувањето на децата е работа со грав. Не мора да одите на работа, да извршувате разни задачи и да контактирате со непријатни луѓе…

  По цел ден седите дома со детето и се забавувате.

  На истото мислење беше и Витават се додека еден ден не одлучи, од безбедносни причини, да постави камери за надзор во својот дом.

  И откако ги прегледал записите, се зачудил колку време неговата сопруга поминувала со детето. Таа остана со него речиси цел ден и сепак успеваше да ги извршува домашните работи.

  Неговата сопруга не свиткала нога, но никогаш не се пожалила дека е уморна.
  Шокираниот сопруг направил колаж од снимките од надзорните камери и го објавил на Фејсбук.

  „Не можам со зборови да искажам благодарност на мојата сакана за нејзината самопожртвуваност. Ви благодариме што се грижите за нашето дете“, напиша Витават на снимката.

  „Луѓето кои одат на работа, кога ќе стигнат дома, не можат да престанат да се жалат дека се уморни. И мислат дека на жените им е многу полесно. Но, тие се измамени затоа што не работат ништо дома и не знаат за каква огромна работа се работи.

  Променете го вашето размислување бидејќи грижата за дете не е воопшто лесна работа. Дури мислам дека машката работа не е толку заморна како онаа на нашите жени“, додава тој.

  Објавата на Витават стана вирална. Брзо собра над 34.000 лајкови, повеќе од 700 коментари и 32.000 споделувања.

  „Нам жените не ни требаат големи гестови. Доволно е што нашите сопрузи не сакаат и поддржуваат.

  Ова не прави среќни и ни дава сила да се грижиме за нашите семејства“, коментирала неговата сопруга која не го криела изненадувањето што објавата на нејзиниот сопруг успеала да привлече вакво внимание.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.