6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сите телевизори емитуваат истовремено: Познатиот турски актер Каванч Татлату е скршен

  Каванч Татлату се срина по убиствениот земјотрес во Турција кој однесе животи на десетици илјади луѓе.

  Тој изгуби многу пријатели. Од почетокот на трагедијата, актерот не престана да им помага на луѓето со учество во акции за помош на настраданите.

  „Никогаш во животот моето срце не било физички повредено толку многу“, изјави тој на настанот за собирање на средства, а болката во неговите очи е непогрешлива.

  Најголемиот земјотрес од минатиот век остави длабоки рани во срцето на Турција.

  Сите ТВ канали се здружија да помогнат.
  Програмата за помош која ќе се организира за залечување на раните од земјотресот ги обединува сите ТВ канали.

  За граѓаните кои ги доживеаја разорните последици од земјотресите кои ги погодија Кахраманмарас и Хатај, Адијаман, Газиантеп, Адана, Османије, Малатија, Дијарбакир, Шанлиурфа и Килис, директниот пренос се емитува на сите канали истовремено, каде Турција ќе биде едно срце.

  Уметноста во заедничкиот пренос ќе ја модерираат Нихат Хатипоглу, Пелин Чифт, Чагла Шикел, Тумер Догру, Назли Челик, Ачун Илицали, Дениз Бајрамоглу, Дидем Арслан Јилмаз, Водечки имиња од светот на бизнисот и спортот ќе ги поддржат жртвите од земјотресот .

  Донациите што ги собираат лицата на популарните ТВ серии и програми во кампањата за помош „Турција едно срце“ ќе бидат донирани на спасувачките тимови и за помош на луѓето.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.