6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Сварете 1 главица кромид со грст лушпи од ореви и запомнете го овој рецепт: Чудото на баба против кашлица и бронхитис! Еве го точниот рецепт!

  Чајот од лушпи од орев е природен лек кој е многу ефикасен и може да го консумираат дури и децата. Тоа носи фантастични резултати без разлика дали страдате од сува или продуктивна кашлица.

  Лековити ефекти на лушпите од орев: помага при продолжена или хронична кашлицa; имаат антиинфламаторни ефекти; лекување на болни бронхии; помага при првите симптоми на грип; го регулира нивото на шеќер во крвта;

  лушпа од лушпи од орев е корисна за чир; за убава и силна коса (за плакнење); против опаѓање на косата; корисен ефект врз кожата; потиснете го нагонот за пушење

  Многу ефикасен лек за сува или продуктивна кашлица.

  Потребни состојки: 1 поголем кромид со лушпите; -8 цели лушпи од ореви; 1 стапче цимет или 1/2 лажичка мелен цимет; 2 литри ладна вода; 2 cm ѓумбир; 2 лажички мед

  Тајната на овој рецепт е употребата на лушпи од ореви и кромид со снегулките. Кромидот добро измијте го и исечете го на кришки.

  Измијте ги и сомелете ги лушпите од оревите. Оставете ја водата да зоврие заедно со кромидот, кромидот и циметот.

  Кога ќе се појават првите меурчиња, покријте го со капак. Оставете да се вари 15 минути. Се трга од оган и се остава да отстои половина час.

  Процедете и додадете рендан ѓумбир и мед. Чајот пијте го топол, 1 шолја 3 пати на ден.

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.