6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  По оваа статија ќе спиете со парче кромид на ногата. Не верувате?

  Кромид во чорапи ?! Тоа веројатно ви звучи како шега. Сепак, практиката на ставање кромид на стапалата може да се проследи уште од древната кинеска медицина. Античките исцелители откриле дека има илјадници нервни завршетоци во долниот дел на стапалото кои делуваат како точки на внатрешните органи и се тесно поврзани со нашиот нервен систем.

  Кога парчињата кромид се ставаат на долната страна на стапалото, тие почнуваат да го третираат нашето тело на принцип на трансдермална терапија. Намалувањето на микробите и бактериите главно се забележува како ефект, бидејќи кромидот природно има силни антибактериски и антивирусни својства; зајакнување на имунолошкиот систем, ублажување на настинки.

  Фосфорната киселина, која е одговорна за солзите, влегува во крвотокот и помага во прочистување на крвта низ целото тело. Од друга страна, станувате поздрави и поподготвени во однос на способноста да се борите против инфекции и воспаленија, открија стручњаците за тибетската медицина. Волшебниот чорап
  Земете еден кромид, црвен или бел – и двата работат подеднакво напорно. Потоа исечете го на рамни кришки за да добиете влошка од кромид. Ова овозможува парчињата лесно да се нанесат на стапалата на вашите стапала. Потоа ставете еден пар чорапи на кромидот за да остане на место преку ноќ. Наутро извадете ги чорапите и фрлете го кромидот.

  На дното на нозете има многу различни нервни завршетоци, приближно 7.000 (главно меридијани), кои се директно поврзани со различни органи во телото. Од таму, по принципот на трансдермална терапија, кромидот делува насекаде.

  Тоа е толку едноставно!

  Додека спиете, кромидот ќе навлезе во вашата кожа, каде што ќе ја прочисти крвта, ќе ги апсорбира токсините. Ако сте загрижени дека потоа ќе се најдете во соба со мирис, не грижете се! Природните својства на кромидот помагаат и за прочистување на воздухот во просторијата, бидејќи ги убиваат бактериите, го елиминираат главниот фактор што предизвикува непријатен мирис на стапалата и во голема мера се ослободуваат од таканаречениот мирис на пот.

  Пробајте и видете дали ќе успее Што ќе добиеме од терапијата –
  Три придобивки за нашето здравје и удобност

  1. Ја прочистува вашата крв: Фосфорната киселина во кромидот се апсорбира трансдермално и ја прочистува крвта. Како резултат на тоа, тонот на кожата се подобрува, енергетската лента се зголемува – заморот се намалува, некои алергии исчезнуваат

  2. Убива бактерии, микроби и патогени: Кромидот (и лукот) имаат силни антибактериски и антивирусни придобивки!

  3. Го зајакнува имунолошкиот систем, штити од грип и состојби на грип: Дури и ако веќе сте заразени со вирус, својствата на кромидот ќе помогнат болеста полесно да се повлече.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.