6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Од свекрвата дознала за тајните на идниот сопруг,се омажила, а потоа вака се одмаздила

  Една Полјачка по име Мила на порталот „Квора“ кој служи за исповед и откривање на најголемите тајни и трауми на луѓето го објави своето искуство што го имала со сопругот и неговата мајка пред бракот.

  Мила раскажа како нејзината свекрва која не ја „мирисала“ од првиот ден откако се запознале, вечерта пред венчавката ñ открила што правел нејзиниот иден сопруг во врската.

  „Свекрва ми, која е горда жена, почна да ми кажува како мојот иден сопруг ми бил неверен за време на врската, па дури и 2 месеци пред венчавката.

  Помислив дека само се обидува да ме испровоцира. Меѓутоа, кога почна да навлегува во детали, кажувајќи ми колку пати ја видел неговата поранешна девојка, која не ја преболел, дека 3 пати биле на одмор додека мене ми кажа дека мора да оди во Германија, навистина се сè совпадна “, напиша Мила.

  Таа потенцираше дека пред свекрва ñ се обидела да остане присебна и гледала да ја игнорира.

  „На крајот, вака ме дотолчи:’ Бидејќи кој знае кога ќе добие дете со тебе, очигледно не можеш да забремениш, да ти кажам дека на едно од тие патувања Маргарет остана бремена. На крајот, таа абортираше зашто тој ñ вети дека засекогаш ќе остане со неа’. Ми зовре.

  Заминав и си помислив да почекам да се венчаме, а потоа да ги уништам сите. Шестото сетило ми кажуваше да направиме предбрачен договор и тоа беше најдоброто нешто што ми се случи. Се венчавме, и по 3-4 дена успеав да дознаам сè од него. И лудата свекрва била во право, напиша Мила.

  Потоа го контактирала својот адвокат со кого се договорила за следните чекори и одмаздата започнала.

  „Прво, по еден месец, го шокирав со информацијата дека сакам развод. Си мислел дека сум ги преболела сознанијата за неговото блиско минато, зашто така изгледав, а всушност глумев. Потоа ја барав или куќата во која се вселивме или 50 проценти од парите што ги има, а имаше солидна сума.

  Дури од инает му го барав автомобилот, но на крајот се премислив за него. И успеав во сè. По 4 месеци, официјално се разведовме, тој се врати кај неговите родители, а јас ја добив куќата. Самиот си е виновен, а јас бев подготвена да остарам со него “, изјави Полјачката на порталот „Квора“.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.