6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Од раѓање, твојот син те избрал тебе за мајка. Емотивно писмо на една мајка

  Дали знаевте дека децата се оние кои ги избираат своите родители?

  Да, така е, и син ти те избрал, сврзувајќи ја својата душа со твојата. Пред да ги чекаат здивовите идните деца, доживуваат нешто што не можат да го запомнат, но врската што ја создава мајката уште пред чекањето и здивовите што ги чувствуаат ги врзува засекогаш мајката и нејзиниот детенце.

  Оваа порака на мајка до синот ќе му го стопи срцето на секого!

  „Тешко ми е да ги опишам сите емоции и чувства што ги чувствувам, знаејќи дека се појави во мене. Растеш многу брзо, гледаш на светот со невин поглед и секој ден откриваш нови тајни од овој свет.
  Не ти не растеш сам – јас ќе растам заедно со тебе, и ќе се грижам за тебе како твоја мајка.

  И сакам да знаеш дека целта на животот не е само да се биде среќен.

  Ќе страдаме и ќе бидете тажни, ќе носите различни одлуки – добри и лоши и ќе одлучите што да оставите, а што да преземете. Секој момент нека биде исполнет со позитивна мисла, за да го живеете денот, а не да ја чекаш иднината.

  Не губи време за тоа што го уништува твојот живот. Направи го она што го прави твојот здив да трепери, и среќата ќе дојде.

  Нека твоите мисли бидат убави така и твојот живот ќе биде. Она што е твое ќе биде дел од тебе, не само во твојот ум, туку и во твојот живот. Одвреме-навреме помирете се со тишината и слушајте го своето битие, а потоа ќе можете да ја разјасниш секоја темнина што ќе се појави во тебе.

  Биди благодарен, ова е најдобрата призма низ која може да се погледне животот и колку повеќе давате, толку повеќе добивате. Љубовта ги дарува оние кои сакаат еднаш засекогаш.
  Те сакам без никакви барања и услови, без разлика што правиш или што не правиш. Јас сум вечно благодарна на животот што ми даде можност да бидам твоја мајка.

  Ја ценам и ја почитувам нашата врска…. онаа што доаѓа од најдлабоките длабочини на нашите души.

  Јас не сум тука да го поминат твојот пат, туку да ве водам и подржуваам за време на целото патување.

  Ти благодарам што си дел од мене, мили сине. Мојот живот стана многу помирен кога ти се појави во него. Прости ми, се трудам колку што можам! Сакам да те познавам уште многу денови, да те гледам и сакам секој ден!“

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.