6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што таквата облека може да ги исплаши птиците во градината. Мама воопшто не ја интересира нејзиниот стил. Ако жената е толку несериозна за својата гардероба на 60 години, како ќе се облекува по 70?

  Во Европа, на пример, жените го задржаа своето чувство за стил со текот на годините. Претпочитаат лежерен изглед, кој сепак е составен од многу соодветни аксесоари. Доказ за тоа е страницата на Инстаграм на германската блогерка Хелга Лукс, која по 70 години се облекува толку стилски.

  Основни нијанси
  Хелга Лукс, како и секоја жена која знае многу за стилот, претпочита основни тонови. На крајот на краиштата, ова е најлесниот начин да се комбинираат работите едни со други. Каков и да е принтот на нејзината јакна, одлично оди со кожна чанта, беж панталони и чизми од змиска кожа. Во таков тоалет ги собира сите погледи насекаде

  Светли акценти
  За да не изгледа здодевно, блогерот го надополнува својот имиџ со светли детали. Најчесто се фокусира на чанта или чевли. Хелга го сака изобилството на додатоци. Сепак, нејзиниот изглед не може да се нарече предизвик. Блогерката има добро развиено чувство за пропорција. Затоа повеќе сака светла маица и обетки отколку виолетова коса.
  Љубовта на јакни

  Во гардеробата на Фрау Хелга изброивме повеќе од 20 јакни. А тоа се токму оние со кои таа се пофали на Инстаграм. Патем, таа нема класични канцелариски јакни. Секој од нив има оригинална круна, која ви овозможува да комбинирате нешто со апсолутно сè. Еве како блогерката изгледа убаво во фармерки и фустан со средна должина.
  Младински чевли

  Непотребно е да се каже дека оваа жена сака убави чевли. Таа не се колеба да облече патики на платформа, отворени сандали со светки и чизми до глужд со прилично високи потпетици. Што е најважно, овие комбинации изгледаат соодветно за неа. Се разбира, љубовта кон спортот и активниот начин на живот одиграа значајна улога во таква ситуација.
  Шармантни визии

  И иако во гардеробата на Хелга Лукс нема многу фустани и здолништа, речиси сите се над колена. Жената крие грдотија зад шарени хулахопки или чизми. Неговиот добро одржуван изглед ги доведува во прашање податоците за пасошот.

  Дали мислите дека е дозволено да се облекувате вака после 70? На крајот на краиштата, знаете, голем дел од гардеробата на Хелга е наменета за помлада личност, но совршено и прилега. Дали би пробале некоја од сликите на германската баба? Кој ви се допаѓа најмногу?

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.