6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари – еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност.

  Слабите крвни садови се сметаат за главна причина за изтакнати капилари.

  Лошата вест е дека неудобните чевли, пречестото носење штикли, бременоста и други фактори може да го влошат проблемот и да доведат до проширени вени.

  Ви нудиме одамна заборавен рецепт за мелем кој помага да се отстрани грдата мрежа од изтакнати капилари и ја враќа убавината на кожата.
  Како да се отстранат скршените капилари
  ЌЕ ВИ ТРЕБА:

  40 ml екстракт од див костен
  40 мл тинктура од костен
  10 капки есенцијално масло од рузмарин
  костени

  ПОДГОТОВКА:

  Во стаклена тегла ставете ги излупените костени и покријте ги со вода.
  Теглата цврсто затворете ја со капак и оставете на сонце 3 дена.
  Потоа ставете ја теглата на темно место и оставете ја таму уште 40 дена.
  Кога смесата е готова, измешајте ја со екстракт од див костен и есенцијално масло од рузмарин.
  Протресете ја теглата – регенераторот е подготвен!

  Исклучителните својства на тинктурата од костен се должат на тоа што екстрактот од костен ја подобрува микроциркулацијата на кожата, ги зајакнува крвните садови, го стимулира снабдувањето со кислород до клетките и помага да се отстранат преостанатите производи.

  Важно е да се запамети дека за да ги зајакнеме ослабените ѕидови на крвните садови, мора да се погрижиме да консумираме доволна количина на животински протеини и витамин Ц.

  Во исто време, обидете се да избегнувате храна која содржи шеќер и масти, бидејќи може да предизвикаат разни воспаленија во телото и да ги ослабат ѕидовите на капиларите.

  Обидете се да го искористите овој рецепт и резултатот ќе биде забележлив за неколку дена. Кажете им на пријателите за лековитите својства на балсамот – никој не е имун на појавата на проширени вени!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.