6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет!

  Списанието Reanimation објави нова научна студија во која научниците пронајдоа нови докази дека постои живот после смртта.

  Научниците веруваат дека по физичката смрт нашата душа продолжува и се враќа во универзумот, сфати Скандалоз. Најголемата медицинска студија за искуства блиску до смрт надвор од телото беше спроведена на Универзитетот во Саутемптон во Англија.

  Наодите од оваа студија се дека штом мозокот целосно ќе се исклучи, сè уште постои одредена свесност и перцепција.

  Истражувачите поминале повеќе од четири години проучувајќи повеќе од 2.000 пациенти.

  Оваа студија опфати пациенти од 15 различни болници во Австралија, САД и Обединетото Кралство. Сите пациенти немаа отчукување на срцето или мозочна активност некое време. Во времето кога биле сметани за клинички мртви, речиси 40% од пациентите кои преживеале реанимација опишале дека имаат сензации и перцепции.

  Оваа свест вклучува чувство на смиреност или промена на времето (или забавување или забрзување на времето).

  Оваа свест ја чувствуваат 39% од 140-те преживеани од нешто повеќе од 2.000 испитувани пациенти. Некои од овие пациенти виделе силна светлина, златни молњи или сончева светлина. Чувство на страв, давење или лизгање низ длабока вода доживеале и други пациенти.

  57-годишен маж од Саутемптон е прогласен за мртов веќе три минути. По реанимацијата, тој рече дека за овие три минути од аголот на просторијата можел да го набљудува процесот на реанимација од страна на лекарите.

  Најшокантно, тој можеше да ги раскаже постапките на медицинскиот персонал и звукот на машините што се користеа во неговиот процес на реанимација. Д-р Џери Нолан, главен уредник на списанието Reanimation, ја коментираше студијата и рече дека д-р Парнија и неговиот тим дошле до неверојатно откритие што ќе отвори нови врати за други истражувања.

  На овој начин сме уште поблиску до откривање на вистината за тоа што се случува кога ќе умреме.

  Ве молиме споделете го вашето мислење за ова прашање. Што мислиш? Дали нашата душа доживува физичка смрт?

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.