6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Молитва која навистина помага. Се чита во најтешките моменти

  Кога се соочуваме со проблеми и препреки, се чини дека земјата изчезнува од под нашите нозе. За да си го вратиш мирот и надежта, мора да се свртиш кон Бог.

  Тешко е да се поверува дека Тој нè слуша, нè гледа и се грижи за нас – толку мал и беспомошен. Но, тоа е! Тој има план за секој од нас. Тој никогаш нема да не остави. Библијата вели:

  „Зашто само јас ги знам плановите што ги имам за вас, вели Господ, плановите за добро, а не за зло, за да ви дадам иднина и надеж“ (Еремија 29:11).

  „Бидете цврсти и храбри, не плашете се и не се вознемирувајте; зашто Господ, твојот Бог, е со тебе каде и да одиш“ (Исус Навиев 1:9).

  Еве една молитва која ќе ви помогне да се справите со менталните превирања и возбуда. Прочитајте го веднаш штом ќе се најдете во тешка ситуација.

  Почитуван Татко полн со љубов!

  Доаѓам кај тебе со болка во срцето. Толку сум уморен што ми е тешко да го продолжам својот пат. Те молам исцели ме и јас ќе оздравам, спаси ме и ќе се спасам, Ти викам во момент на слабост и страдање. Само тебе те величам и фалам. Помогни ми да останам силна.

  Ти ме благослови повеќе од еднаш, ми ја подари Твојата милост. Ти си Бог кој ми ги простува сите гревови и ги лекува сите мои болести. Знам дека Ти си способен да ги излечиш сите рани на мојата измачена душа. Ве молам допрете ме и водете ме. Јас сум пред тебе.

  Ти си мојот Бог. Исцели го моето срце, мојата меморија, моите чувства. Исцели го мојот дух и моето тело, мојата душа и сите мои рани. Дозволете ми да се приближам до Тебе. Ти благодарам, Боже, што ме излечи.

  Ти си мојот штит, моето засолниште, мојата заштита. Дај ми сила да се борам против гревот и искушението. Чувај ме како јаболко во окото. Ви благодарам што ме избравте. Ви благодарам за сета благодат што ми ја давате.

  Те сакам Боже. Ти благодарам за животот, за се што имам. Во името на Исус те прашувам; не ме оставај, заштити ме, исполни ме со љубов. Амин.

  Дали имате семејни проблеми? Потоа прочитајте ја оваа молитва. Благодарение на неа, сите семејни проблеми ќе го напуштат вашиот живот.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.