6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Мајка ми ме напушти кога бев дете. По 21 година, таа одеднаш се врати…

  Моето детство не беше лесно. Кога нашето семејство го надминаа финансиските тешкотии, мајка ми нè напушти за поперспективен додворувач. Таа не сакаше да ја жртвува својата благосостојба и да живее во сиромаштија.

  Татко ми ме држеше на нозе иако беше многу вознемирен поради заминувањето на неговата сопруга. Тој вложи максимални напори да ме одгледа како добра личност и да ми даде се што ми треба.

  За среќа, штом мајка ми си замина, тој беше унапреден и финансиската состојба на нашето семејство веднаш се подобри.

  Тато се обиде да ја замени мајка ми и успеа. Споделивме тајни и заедно ги поминавме сите тешкотии. И какви родендени ми приредува! На тој ден сите мои соништа се остварија.

  Сега сум студент. Се трудам да заработам дополнителни пари за да не му седам на врат на татко ми. Тој во меѓувреме повторно се ожени, се пресели кај новата сопруга и ми го остави станот.

  И тогаш кај мене дојде жената што ме остави пред 21 година. Мислите дека сакав да ја видам? Не, не ми требаше повеќе.

  Ме молеше да ја пуштам во станот. Таа инсистираше на тоа дека немам право да ја избркам затоа што ме родила. Само ја затворив вратата и реков ако не замине, ќе повикам полиција.

  Потоа таа почна да ме навредува мене и татко ми. Го извадив телефонот и почнав да го бирам полицискиот број. Дури тогаш таа исчезна.

  Плачев долго време и се обвинував себеси. Дали го направив вистинскиот избор? Татко ми ме увери и рече дека сум направил како што треба. Штета е што мајка ми не знае како е да се биде мајка.

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.