6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Лекарите останаа без зборови! Излегува дека брчките исчезнуваат засекогаш ако наутро

  Веројатно сте слушнале за придобивките од сода бикарбона повеќе од еднаш.

  Многу е ефикасен во домаќинството, чистењето, готвењето и негата на телото. Овој производ е една од најдобрите состојки за правење маска за лице.
  Со други зборови, сода бикарбона може повторно да ни помогне! Сега засекогаш ќе заборавите на темните кругови под очите поради недостаток на сон, замор и стрес.

  Ќе се ослободи и од ќесичките од очите, мозолчињата и митесерите.
  Еве како да ја подготвите оваа прекрасна маска за лице:

  Состојки:
  2 лажици. сода бикарбона
  2 капки масло од чајно дрво
  Исцедете половина лимон

  Начин на готвење:
  Измешајте ги сите состојки додека не добиете мазна кремаста смеса.

  Апликација:
  Нанесете ја маската на лицето и оставете ја 3 минути, по една недела повторете ја постапката и оставете ја маската 10 минути. Потоа исплакнете со вода.
  Ако имате чувствителна кожа, додадете мала количина на вода во смесата.

  Зошто функционира?

  Сода бикарбоната добро ја ексфолира кожата и ги елиминира мртвите клетки, а исто така ја измива и целата нечистотија насобрана на лицето.
  Маслото од чајно дрво е исклучително корисно, особено за акни и мозолчиња.
  Сокот од лимон ја намалува појавата на акни и старечки дамки од изложување на сонце.

  Ќе бидете изненадени од резултатот. Не заборавајте да ги споделите овие важни информации со вашите пријатели и семејството.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.