6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  ЛЕБОТ СО 1 ЗЕЛЕНЧУК ПОМАГА НА ТЕЛОТО ДА СЕ ИСЧИСТИ ОД ТОКСИНИ: ОВА НИКОГАШ НЕ СТЕ ГО вкусиле, НЕМА ДА ПРЕСТАНЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ

  Заменете го обичниот бел леб со овој. Овој леб ќе ви помогне да ги отстраните масните наслаги и да го исчистите телото од токсините.

  Компоненти: Една чаша брашно од хељда, една шолја овесна каша, една кафена лажичка прашок за пециво, една кафена лажичка сода бикарбона, една кафена лажичка хималајска сол, три лажици ча семе, една мала шолја маслиново масло една шолја јогурт, една шака свежи коприви, една лажица сушен рузмарин

  Подготовка Кога ќе соберете свежи листови од коприва, измијте ги и прелијте ги со еден литар зовриена вода.
  Исцедете ги и оставете да се изладат. Ситно исецкајте ги копривите и изладете ја остатокот од водата во која беа копривите и со неа подготвите веганско јајце.

  Веганско јајце: промешајте три лажици семки и девет лажици вода, повремено мешајќи. Загрејте ја рерната на 180 степени.

  Во едниот сад измешајте ги сувите состојки (хељдата и овесните снегулки, прашокот за пециво, сода бикарбона и хималајската сол), а во другиот влажните состојки (натопените чиа семе, маслиново масло и јогурт).

  Измешајте ја сечканата коприва и сувиот рузмарин во влажните состојки. Измешајте ги состојките од двата сада заедно.
  Обложете го плехот со хартија за печење и со лажица ставете ја смесата во плехот и израмнете.

  Печете до еден час, односно додека лебот не порумени, но задолжително проверете со чепкалка по 45 минути печење.

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.