6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Куче секоја вечер ги гледа сопствениците додека спијат: Кога ја дознале причината за ова, не можеле да ги задржат солзите

  Набргу откако едно семејство посвојува куче од засолниште, тоа почнува да покажува наклонетост кон нив, а луѓето се уверуваат дека животното е соодветно за нив.

  Постепено го тренираа на команди, си играа со него и се беше во ред.

  Се додека сопствениците не сфатиле дека кучето секоја вечер седел покрај нивниот кревет и ги гледа како спијат.

  Сфатиле дека однесувањето на четириножниот член на семејството е невообичаено, иако не се чувствувале во опасност.

  Тие, исто така, сфатија дека никогаш не го виделе како спие длабоко, туку само дреме како секогаш да е буден. Неговите сопственици се загрижиле дека можеби е болен и го однеле на ветеринар.

  По прегледот на животното, се покажа дека кучето е сосема здраво. Сепак, неговите сопственици не се откажале и решиле да одат во прифатилиштето за да дознаат повеќе за животот на кучето пред посвојувањето.

  Вработен во прифатилиштето им открил што се случило со кучето, а сопствениците биле шокирани.

  Се испоставило дека лицето кое го напуштило кученцето го чекало да заспие и го однело во засолништето со креветот. Кучето длабоко спиело и не сфатило што се случува додека не се разбудил во засолништето и никогаш повеќе не го видел својот сопственик.

  Сопствениците едвај ги задржаа солзите од она што го научија и сфатија дека тој се уште се плаши да не му се случи истото.

  Така, кога дојдоа дома, го преместија креветот на кучето во нивната спална соба. Со овој гест се надевале дека ќе го смират животното и ќе му покажат дека е постојан дел од нивното семејство.

  По некое време, кучето се смири и почна мирно да спие во собата на луѓето, дури и да легне пред тие самите. Кучето се смири кога сфати дека ова ќе биде неговиот постојан и пријатен дом.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.