6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете да кажете? Се чини дека цел живот живееш со себе, но во такви моменти поради некоја причина се губиш.

  Кратките психолошки тестови се одличен начин да ја погледнете вашата суштина и подобро да го разберете вашиот внатрешен свет. Еден таков ви предлагаме да поминете сега.

  Определете ги вашите доминантни карактерни црти со брз тест за слика

  На сликата погоре се кријат неколку животни. Одговорете кое прво сте го забележале и видете што открива за вас.

  Мечка

  Вие сте силна и мотивирана личност која знае како да ги постигне своите цели. Ако одлучите дека можете да ја добиете работата што ја сакате, да отворите сопствен бизнис или да изгубите 20 килограми до лето, нека биде така.

  Вие не сте од оние кои во 2 часот по полноќ решаваат радикално да ви го променат животот, а наутро забораваат на се. На вашата сила и упорност може само да и завидуваат. Луѓето околу вас го гледаат ова и се исполнети со почит кон вашата личност.

  Куче

  Вашите најблиски знаат дека секогаш можат да сметаат на вас. Затоа што сте лојална и чесна личност која секогаш ќе помага. Вистина е дека во исто време често заборавате на себе и дека благосостојбата на другите ви е поважна од вашата. Никогаш нема да лажете, дури и ако вистината е премногу горчлива. И за доброто на саканите, ќе поминете низ оган и вода.

  Кат

  Имате голем шарм и привлечност. Благодарение на вашиот магнетизам, луѓето се привлечени кон вас. Сите сакаат да комуницираат со вас, да ве запознаат. За многумина вие останувате мистерија. Затоа другите сакаат да ве откријат.

  Знаеш да ги шармираш другите, да интригираш. Сепак, не секогаш дозволувате луѓето да ви се доближат. Вашата сопствена удобност е многу важна за вас. И ако некој ги прекрши вашите граници, вие станувате предатор.

  Мајмун

  Вие сте енергична личност која не сака да остане на едно место. Во вас врие вулкан на веселост и оптимизам, а со ова ги наплаќате оние околу вас. Не ви се допаѓа кога некој е тажен покрај вас. На прв поглед може да изгледате несериозно, но тоа не е така. Кога ситуацијата го бара тоа, можете лесно да ги отфрлите сите глупости и да дејствувате.

  Лилјак

  Полни сте со противречности, па затоа е тешко да ве разберат. Пред пет минути решивте да нарачате пица за вечера и да ја јадете за време на ТВ серијата, а сега сакате да зготвите лазања и да имате романтична вечера под свеќи. Вашите промени во расположението, за жал, влијаат на посериозни работи отколку на изборот на храна. Затоа им е тешко на вашите најблиски. Тие тешко ги прифаќаат вашите промени во расположението. Како и вие.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.