6 C
Skopje
четврток, септември 21, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг отколку класична работна врска. Немам докази за моите сомнежи, но ова е чисто производ на мојата женска интуиција.

  Пред две години, братучедка ми, со која не бевме многу блиски, ме замоли да и помогнам во работата. Беше без работа неколку години, иако е една од најуспешните студенти по право во својата генерација.Мојот сопруг има сопствен бизнис и е многу успешен во работата. Неговата компанија има 40 вработени. На мое инсистирање, братучетка ми почна да соработува со фирмата на мојот сопруг, најпрвин само за неколку работи, додека години подоцна таа ги презеде сите негови легални активности.

  Првото сомневање за неверство се појавило кога почнал да ја носи со себе на секое службено патување. Тој ми објасни дека тоа не е ништо необично и дека еден од двајцата адвокати од фирмата секогаш патува со него, поради разговори со странските партнери. За два и пол месеци беа на четири патувања. И сето ова би било донекаде нормално доколку братучетка ми не го смени односот кон мене. Насетував чудно однесување во нејзините гестови и како постојано ми даваше до знаење дека има афера со мојот сопруг.

  Не му кажав ништо на мојот сопруг, ниту му го проверив телефонот или мејловите. Напнат сум затоа што сомнежот ме јаде, иако се преправам дека се е во ред. Можеби претерувам бидејќи имам 40 години и се чувствувам несигурно затоа што таа има 29 години и изгледа одлично.

  И верував на кума. Таа е убедена дека има нешто меѓу нив и ме советуваше да инсистирам маж ми да ја избрка од друштвото и врз основа на неговите реакции веднаш да проценам дали навистина има нешто. Не знам што да правам.

  Јас сум расеана на работа, како и во времето што го поминувам со нашиот шестгодишен син. Дури и за време на секс, кој го имаме редовно како и досега, не можам да се опуштам и да се возбудувам. Очајна сум затоа што не сакам да го изгубам тоа што го имам.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.