6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  Исповед на млада невеста: Кумот Лазо ни ја уништи венчавката, размислувам дури и да се разведам

  Српскиот портал Објектив.рс пренесува исповед на млада невеста од Србија која го потресе Балканот. Младата ​невеста од Крушевац, тврди дека нејзиниот кум и ја уништил венчавката.

  Нејзината изјава ја пренесуваме во целост.
  Во моментот кога требаше да кажеме да, и матичарката праша дали има некој нешто да додаде и дали има некој нешто против, мојот кум започна да зборува:

  „Имам јас нешто пред тоа, госпоѓо матичарке, ако не е проблем?’, праша тој.

  Сите беа шокирани, но од шок никој не изреагира, а матичарката со мимика даде знак дека тој може да го направи тоа што го наумил.

  Тогаш Лазо замина до својата девојка, за која не ни знаевме дека постои а уште помалку дека ќе дојде на нашата свадба, тој е наш венчан кум и зошто би носел непозната, анонимна личност со која наводно е во врска три недели на една таква свадба?

  Притоа, ние се знаеме цели 14 години и знаеше дека со Мартин сонувавме за овој ден. Со години. Е затоа сум бесна.

  Воглавно, тој и пријде на својата девојка и клекна. Праша дали таа сака да го помине животот со него и луѓе започнаа да се смејат.

  И додека сите беа возбудени и весели, јас згрозено ги посматрав.

  Дури и Мартин воодушевено замина да ги бакне и да им честита на новопечените вереници. И дури после неколку минути, матичарката не врати во реалност со зборовите ‘Извинете, имам закажано следна венчавка за половина час, можеме ли да го извршиме овој чин?’

  И тогаш реков да. И на сите им беше убаво, сите беа среќни, освен мене.

  Од тој момент на половина свадба не се ни сеќавам. Се стана толку неважно, моите пет минути, мојот најважен момент во животот е упропастен…и тоа никој не го разбра. На сите им беше супер што другите ми го украдоа вниманието. Разберете, не е проблем во тоа што некој некого запросил.

  Проблем е тоа што го избрал најлошиот момент и што не ги праша младенците дали се согласуваат да некој им го украде моментот.

  Чекам фотографии од свадбата, рекоа дека ќе ги добиеме за десетина дена, и се плашам на што ќе личат. Дали тоа ќе биде она што сакам да го паметам до крајот на животот?

  И се прашувам, дали сакам да го поминам животот со човек кој и понатаму не сфаќа како го доживеав настанот од нашата венчавка, бидејќи за него тоа беше сосем океј. Размислувам можеби и да се разведам. Ете, судете ме сега.” раскажа оваа девојка, пишува Објектив.

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.