6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Имате болки за време на секс – еве ја причината за тоа!

  Некои жени наместо да уживаат, тие за време на водењето љубов чувствуваат непријатни болки во телото. Еве ја причината која доведува до зголемување на непријатноста…

  Недостаток на возбуда – ако жената не е расположена за секс, вагината и е стегната и сува, што доведува до непријатно чувство кај жената за време на секс. Треба само да се опуштите и болките ќе престанат.

  Породување  – Болката за време на секс се јавува и после породувањето со првото или второто дете., незвисно од тоа дали се родени природно или со царски рез. Жената смета дека вагината и е растегната и не ужива доволно, бидејќи не се смета за привлечна за мажот.

  Вагинална инфекција – Вагиналните инфекции без разлика за која станува збор, може да предизвикаат многу болен сексуален однос. Ако за време на сексот осетите било каква непријатна болка, а претходно не сте почувствувале ништо слично, веднаш посетете го Вашиот гиниколог кој ќе Ви одреди терапија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.