6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Измислија нова професија која доста добро заработува: Дали е применлива во Македонија

  Британец измислил нова професија од која може добро да заработи. Фреди Бекит добива 20 фунти на час за да стои во редици за други луѓе.

  Со ова тој носи прекрасен приход од 160 фунти дневно, што е нешто повеќе од 10000 денари.

  Човекот вели дека професијата му дошла „природно“, дека го бараат главно богати луѓе и дека е „убиствено добар“ во тоа што го работи. Да се ​​биде Лондончанец, чекањето во редици за него е „фина уметност“.

  Во добри денови, човекот си ја заработува целата сума за 8-часовен ден, но тоа значи дека тој сигурно стоел во ред кој едвај се движи цел ден.

  31-годишниот иноватор вели дека неговите најдобри работни места се редици за билети за многу популарни настани, како што се претставите во Аполо, за клиенти кои се богати со готовина и сиромашни со време.

  Клиентите на Фреди варираат од млади семејства кои не сакаат да губат време во бесмислено чекање до богати луѓе на кои не им пречи да чекаат во редици.

  Летото е нејзината најпрометна сезона поради многуте настани.

  Дали ваквата „професија“ е применлива кај нас е дискутабилно, имајќи го предвид дереџот на Македонците, но со овие редици пред државните институции, не е ни чудо што се може да се пробие во Скопје.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.