6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  ЗА ТРИ ДЕНА: Ги намалува маснотиите, исчезнува подуеноста и го исфрла отпадот

  Овој рецепт е всушност оброк-салата кој се јаде во период од три дена. Некои го јадат само навечер, наместо вечера, но другите оброци во текот на денот ги регулираат за да има ефект.

  Меѓутоа, оние поиздржливите овој оброк го јадат во текот на целиот ден (за појадок, ручек, вечера и ужина) во период од три дена и тогаш, секако има уште поголем ефект.

  Трикот всушност е во изборот на намирниците од кои се приготвува оваа витаминска салата и нивната способност да ги прочистуваат сите заостанати отпадоци во цревата и да делуваат како метла, пишува НМД.мк

  Ако сметате дека е дојдено време да направите малку пауза и да му помогнете на вашиот организам да се исчисти од мастите и насобраните несварени талози во цревата (кои патем се скаменуваат и се нарекуваат „камен“ во цревата“), тогаш дојдени сте на вистинското место и во продолжение прочитајте го рецептот за оваа витаминска салата.

  Овој оброк ако го јадете три дена по ред, ќе направи вистинско ч удо за вашиот стомак, и одвнатре и одвнатре. Делува како четка/метла за чистење, па откако ќе се исчистат цревата ќе исчезне и подуеноста на стомакот.

  На тој начин и стомачните киселини ќе можат поправилно да функцуонираат и докрај да ја дигестираат храната. А вие, за три дена ќе изгледате многу поздраво и многу посла-бо!

  Потребни состојки: свежа зелка (може и зелена, но потрудете се да набавите црвена зелка), цвекло, моркови, лимонов сок и малку маслиново масло.

  Постапка: Изрендајте ја зелката, цвеклото и морковот во однос 3:1:1. Значи на 300 г зелка ставете по 100 г морков и цвекло. Во салатата може да додадете зачински билки во вкус, како магдонос, целер, босилек и слично.

  Измешајте добро за да се соединат состојките и наместо оцет, зачинете со лимонов сок (не користете концентрати, туку исцедете свеж сок од лимон). На крај додајте неколку капки маслиново масло (на еден килограм салатадодајте максимално 1,5 лажица маслиново масло).

  Многу е важно да не додавате сол во салатата или какви било други додатоци. Оваа салата јадете ја барем три часа пред спиење, наместо вечера, минимум три дена по ред, за да ги забележите резултатите, пишува НМД.мк

  Оваа салата ќе го препороди вашето тело поради состојките со кои обилува: витамини, минерали, растителни влакна и пектин, кој ќе ве засити, ќе ви даде енергија, ќе го подобри варењето и ќе ги регулира проблемите со цревата и дигестијата.

  Ако ви се допадне оваа салата, слоподно можете да продолжите да ја кон-сумирате и следните денови, но после седум дена направете пауза. Инаку, овој рецепт е тајната за рамен и убаво обликуван стомак на многу манекенки.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.