6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Една жена купила фустан од втора рака, не сфаќајќи дека е дизајнерско парче и вреди илјадници

  Последниве години многу порасна трендот на купување облека од „полово“.

  Најдобро од сè, облеката на овие места доаѓа од многу места и обично е уникатна, така што никогаш нема да видите некој во вашата облека.

  Има и многу сведоштва од луѓе кои за многу малку пари наоѓаат облека или додатоци од луксузни брендови. Исто како и девојката од оваа приказна, имала голема среќа да посети ваква продавница

  Корисничка на TikTok идентификувана како Реџина го сподели своето одлично откритие откако купи фустан за кој рече дека е „симпатичен“ и за само 250 мексикански пезоси (приближно 12 долари).

  Испадна дека станува збор за нова облека со ознака, па девојката била љубопитна и решила да го побара брендот на Интернет.

  На нејзино изненадување, фустанот е од брендот на индискиот дизајнер Saloni Lodha, кој е ексклузивен и прилично скап. Таа штотуку ја најде облеката на официјалната веб-страница за над 11.000 пезоси (приближно 559 долари)

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.