6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Еден млад питач и приоѓа барајќи пари што ги немала, тогаш се случи нешто што ќе го памети цел живот

  Понекогаш, луѓето што имаат помалку, даваат повеќе, како што е Каролина Сантана (24). Каролина Сантана живее во Сао Паоло, Бразил.

  Една вечер отиде со автобус дома. Но, кога почнала да ја бара торбата, сфатила дека нејзиниот билет за автобус го нема и дека нема пари да купи друг.

  Тогаш и пришол еден човек. Беше бездомник и бараше пари. „Реков: Може ли да почекаш една минута? „Мислам дека го изгубив автобускиот билет“, напиша Каролина на Фејсбук. Каролина никогаш не би претпоставила каков е одговорот на овој човек.

  „Колку време е потребно за билет? – праша питачот. „Имам само 4 долари, но можам да ти ги дадам. Каролина беше шокирана, но ги одби парите. ‘Дали си сигурен? Јас можам да ти дадам пари. „Не можам да те пуштам да шеташ, можам да ти помогнам“, рече тој.

  Каролина потоа го најде билетот. Потоа му се заблагодари на човекот за неговата љубезност и несебичен гест и се упати кон автобуската станица.

  Но, по неколку секунди таа се сврте. Таа сакаше да се фотографира со овој човек и да ја остави на Фејсбук, за сите да видат дека овој човек има огромно срце.

  „Јас се викам Цезар!“, Одговори тој. Каролина пронашла 20 центи во чантата и ги дала пред да замине.

  Тогаш таа напиша објава на Фејсбук за ова, која доби над 650 000 „лајкови“ и „сподели“ повеќе од 120 000 пати.

  „Овој господин, кој има толку малку, и моли да преживее, беше подготвен да ми даде сè што имаше таа вечер, за да не морам да одам дома пеш. Сигурен сум дека многумина го осудуваат врз основа на неговиот изглед – многу луѓе мислат дека е лошо и дека може да биде крадец, но не, тој има големо срце.

  Ако ви се допадна, гестот од Каролина споделете го!

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.