6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Докторите и кажале дека никогаш нема да може да има деца, но судбината си поиграла со неа: Сега има близнаци кои се родени во различни денови

  Џес Келин (31) од Британија се породила на почетокот на годината и роди две прекрасни момчиња. Само пред една година, овој чин беше невозможна мисија во нејзиниот живот, а сега таа и нејзиниот сопруг Крис (34) се заслужено на насловните страници на водечките европски портали.

  Лекарите и рекле на Џес пред околу десет години дека има тело на многу постара жена и дека нејзините јајници се како оние на 45-годишни жени. Тоа беше страшен удар за мене. Не можев да верувам дека никогаш нема да останам бремена. Не се предадов, рече essес, пренесува Дејли меил.

  Благодарение на големата љубов помеѓу нејзиниот сопруг Крис и неа, парот со години се обидувал да го направи она што најмногу го сакал. Кога полека кренале раце од сè, Џес забременила пролетта 2020 година.

  – Во најлошото време, кога започна епидемијата. Но, знаевме дека ни е судено да имаме дете, а не деца. Кога ни рекоа дека носам близнаци, на нашата среќа и немаше крај, истакнува Џес.

  И тогаш се случи славниот 19 јануари, кога осум минути пред полноќ, се роди малиот Ерик. Десет минути подоцна, се роди Алберт. Значи, 20 јануари.

  – Животот си поигра со нас и со нив. Близнаци, а родени во два различни хороскопски знака – Ерик е Јарец, а Алберт – Водолија. И тие воопшто не си личат. Потполно се различни. Различна боја на коса, тие се сосема различни и кога спијат, јадат. Неверојатно, вели Крис.

  Дури и лекарите беа воодушевени да констатираат дека ова е најчестото влијание на судбината. Судбина што ги награди за целиот труд и не се предадоа и покрај лошитепрогнози.

  – Поминавме четиринаесет години заедно, и сега нè чека вистинска авантура. Едвај чекаме, изјавува Џес.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.