6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Габички ме мачат со години, но ми го кажаа овој рецепт со само 3 природни состојки, се ослободив од нив за неколку дена

  Постојат неколку студии кои откриле дека оксигенираната вода може да ги заштити клеточните ѕидови на растенијата за да ги спречи габите да навлезат. Друга студија спроведена од руски научници покажува дека високото ниво на оксигенирана вода е интензивна алатка за уништување на габите.

  Не треба да ја анализирате точноста на студијата, само треба да знаете дека користењето на вистинската количина на оксигенирана вода може да помогне да се елиминираат габите на ноктите.

  Истурете 1/2 лажичка сол во соодветен сад.

  Додадете 1/4 чаша кислородна вода (хидроген пероксид), 1/4 чаша бел оцет и 4 чаши топла вода. Натопете памук во растворот и ставете го на погодената област. Оставете го да делува 10 минути, а потоа отстранете го. Постапката повторете ја 2 пати на ден додека целосно не се елиминира габата на ноктите.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.