6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Вечерта го направив ова, а сабајле не можев да им верувам на очите!

  Употребата на јаболков оцет за здравје не е од вчера и денес, велат повозрасните.

  Кога се користи правилно, може да биде средство за детоксикација на дебелото црево, подобрување на варењето, регулирање на рамнотежата на лимфниот систем, намалување на притисокот и подобрување на киселинско-базната рамнотежа на телото.

  Но, дали знаевте дека можете да изгубите тежина ако преку ноќ го завиткате стомакот во газа натопена во јаболков оцет?
  Овој трик е идеален за луѓе кои сакаат брзо, евтино и без употреба на хемикалии да ослабат.

  Еве ја приказната за една жена по име Ирена.

  Таа вели дека го забележала ефектот по оваа необична процедура следниот ден – и останала воодушевена! Се што ви треба е да најдете најлон и јаболков оцет. Истурете ја течноста врз најлонот и завиткајте ја околу стомакот.
  Еве што вели таа за ефектот:

  „Откако родив три деца, мојот стомак попушти и повеќе не беше привлечен. Но, постигнав забележителен резултат за три дена. Тогаш мојот пријател ме убеди да додадам алги на овој трик. Се чини дека со нив сè стана уште подобро! „.
  По принцип, за идеален резултат ви е потребно:
  1. Пакет алги – оние што се користат во суши.
  2. Ролна полиетиленска фолија;
  3. Завои;
  4. Јаболков оцет.

  Што да се прави:
  1. Нанесете јаболков оцет на листовите од алги.
  2. Ставете ги на стомакот.
  3. Сето ова запечатете го одозгора со пластична фолија.
  4. За да не извалкате се, најлонот дополнително завиткајте го со завои или завои од газа.
  5. Одете во кревет вака.
  Следното утро извадете го завојот. И погледни се во огледало. Дали вашиот стомак е малку помал? Оваа обвивка го поти телото и го отстранува вишокот на сало.

  Ирена вели:
  “Кога го направив ова за прв пат, изгубив 5 см во половината преку ноќ. Бев шокиран!”
  Секако, доколку имате некакви хронични заболувања, подобро е да се консултирате со овластен лекар пред да започнете со таква постапка. Но, придобивките од јаболков оцет се непобитни.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.