6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Варениот лимон слабее како луд

  Многу луѓе го започнуваат денот со топол пијалок, како што е кафето. Други претпочитаат нешто кул и освежувачки. Сепак и двата пијалаци предизвикуваат сериозна штета на нашето здравје, па затоа треба да ги замениме.

  Добар избор е пијалокот опишан подолу. Се користи на празен стомак и е многу хранлив. Ги убива и бактериите, го чисти телото и ни дава енергија до крајот на денот.
  Варен лимон

  Има многу придобивки што можеме да ги добиеме од овој пијалок. Помага во согорувањето на мастите и слабеењето постепено и природно. Со својот ефект на чистење, го чисти нашето тело, го зголемува метаболизмот и помага во елиминирање на токсичните материи. Овде ви покажуваме што треба да имате при рака и што треба да правите.

  Што ни треба:Природен ѓумбир, лимони, Лук (4-5 чешниња), Минерална вода (2 литри)

  Подготовка и употреба:

  Првиот чекор : излупете ги лимоните и исцедете го сокот. Потоа излупете ги чешнињата лук и измешајте ги во блендер со сокот од лимон. Потоа ѓумбирот, додадете го во блендерот и мешајте додека не се добие хомогена материја.

  Потоа истурете 2 литри вода во тенџерето заедно со лимоните. Кога водата ќе достигне точка на вриење, додадете ја смесата и варете неколку минути. На крај извадете ги лимоните и оставете ги да се изладат и ставете ги во сад со капак.

  Пијте една чаша пијалок секое утро на празен стомак за да ги почувствувате неговите ефекти. Бидејќи сокот од лимон е сличен на желудечниот сок, го стимулира производството на жолчката. Како резултат на тоа, работата на гастроинтестиналниот тракт се стимулира.

  Сокот од лимон, од друга страна, смирува и го подобрува варењето . На крајот, ќе изгубите тежина брзо и природно.

  Почнете да го правите овој напиток секој ден и внимавајте на резултатите./zdrave.to

  Забелешка:
  Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.