6 C
Skopje
понеделник, јуни 24, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Не смеете да се налутите: Ова се најлошите карактеристики на секој знак во Зодијакот

  За следниов хороскоп што ќе го прочитате ви е забрането да се налутите!

  Ова се најлошите карактеристики на секој знак во Зодијакот.

  Овен

  • Војник, секогаш прв, склон кон игри и сплетки, често избувлив и карактеристичен со нагли потези.
  • Ги сака припадниците на спротивниот пол, сметајќи ги за сексуални објекти и после „извршената“ работа често и шутнува. Пример за тоа се Казанова и Марлон Брандо.
  • Силен економист – повеќето овни се добро платени во работата.
  • Недостатоци: гордост, брзоплетост и его.
  • Може да биде садист (Хитлер, Хрушчов, Иван Грозни)

  Бик

  • Сака да јаде, да пие и да спие. Покрај тоа и да има секс.
  • Темпераметен, дипломат, тврдоглав и често мрзелив (освен ако не се работи за добро платена работа).
  • Материјалист, често успешен во политиката и воените детали, но и во економијата.
  • Ја сака уметноста, а се вели дека поседува талент и да створи нешто сам.
  • Недостатоци: непопустливост, склоност кон алкохол, љубомора.
  • Познати Бикови: Сократ, Фројд, Тито, Макјавели.

  Близнаци

  • Половина-половина личности: колку добри страни имаат, толку имаат и лоши.
  • Привлечни се, но ладни; интелигентни, но неемотивни; самокритични, но сакаат да ги критикуваат и останатите.
  • Контрадикторен, дуален знак кој денес тврди едно, утре друго, а потоа плука по она што вчера го запишувал во ѕвездите.
  • Често се бисексуални.
  • Познати Бикови: Платон, Џек Лондон, Мерлин Монро, Анџелина Џоли.

  Рак

  • Воден знак со променливо расположение, кој се пронаоѓа речиси во секоја професија, но му треба време да се одлучи само за една.
  • Доколку не се одлучи за насоката во професионалниот живот на време, може да стане и социјален случај. Од друга страна, може да стане Рокфелер или Тесла (а такви луѓе еднаш се раѓаат).
  • Инаку е добар домаќин, со одмерено однесување и темперамент. Емотивен е и хиперсензибилен и лесно се навредува , но не покажува дека е повреден или дека нешто му пречи.
  • Често имаат поетска и уметничка душа.
  • Недостатоци: Лесно се навредуваат, склони кон пороци, преемотивни, а понекогаш и заборавени.

  Лав

  • Ниту еден Лав или Овен не истуркал далеку во животот, без да го отсакаат блиските или без да изврши самоубиство (Хитлер, Наполеон).
  • Како вистински диктатор, не ги признава своите грешки бидејќи тој е секогаш во право. Доколку е надвладеан или доколку се наоѓа во околина која интелектуално (или на некое друго поле) е над него, се повлекува. Може да биде и добар дипломат, но тоа поретко се случува.
  • Доколку моќта е во негови раце, околината дефинитивно ќе настрада.
  • Најдобро е да му го нахраните егото и да му оставите негов простор за да не ги тиранизира оние околу него.

  Девица

  • И девицата е малку дуален знак, добар во речиси сè што прави, самокритичен, а понекогаш своеглав и мрзелив.
  • Аналитичен е, материјалист како и Бикот, има променлив нарав, добар по природа и импулсивен.
  • Доколку изреагира премногу нагло, може да ја упропасти ситуацијата, па тогаш ги повикува пријателите на помош.
  • Има боемска црта што подразбира карти, алкохол и секс (Толстој).

  Вага

  • Единствениот воздушен знак со вистински емоции, но прилично несреден.
  • Склони се кон убави и ретки работи (Моника Белучи), добри декоратери се и добри пријатели.
  • Жените ваги не се оптоварени со конзервативни правила во љубовта.
  • Недостатоци: многу трошат, хировити се, не знаат што сакаат од животот и често се невротични.

  Скорпија

  • Депресивен и многу мистериозен знак.
  • Често се крие под маската на зафркант, успешен е во работите кои бараат динамика – маркетинг, промотер, професионален возач и тн.
  • Ги сакаат пороците, особено алкохолот и дрогата.
  • Многу се љубоморни, импулсивни и одмаздољубиви.
  • Во комбинација со Бик достигнуваат 100% страст.
  • Склони се кон деструкција на самите себе и на останатите.
  • Позната Скорпија: Антонио Бандерас.

  Стрелец

  • Филозофи полни со среќа, луди возачи, а често и коцкари.
  • Кога нешто ќе намислат нема шанси да се откажат, а доколку не успеат, никогаш нема да признаат за тоа, слично како лавовите.
  • Нивниот збор мора да биде последен, иако некогаш знаат и мудро да молчат.
  • Не сакаат стеги и конзервативизам, отворени се максимално и склони кон дебати. Со нив може да се соработува.
  • Воглавно се атеисти и агностици.

  Јарец

  • Материјалисти се, знаат да бидат мрзеливи и тврдокорни. Може да израснат во математичари или програмери, но воглавно не успеваат да стигнат предалеку.
  • Доколку се нафатат на некоја работа, ќе ја направат до перфекција.
  • Прифаќаат единствено „бетонски“ докази за било што, особено за духовноста, но не е чудо и тогаш да пронајдат некоја замерка.
  • Цинизмот и ароганцијата не им се непознати, а некогаш знаат и да си препишуваат туѓ успех. Но, воглавно не се лоши луѓе по природа.
  • Жените Јарци се исклучително „на цена“.

  Водолија

  • Знак чие владеење е во тек.
  • Има променлива природа и плитки емоции, многу се паметни, понекогаш се и генијални, прилично се сестрани.
  • Добри пријатели се, но заради искреноста и отвореноста, луѓето знаат да им замерат.
  • Сакаат да се зафркаваат, но знаат да бидат и хумани.
  • Сакаат да учествуваат во оргии, склони се кон консумација на големи количини на алкохол и швалерисување.
  • Препорака: Избегнувајте подолго дружење со нив.

  Риби

  • Сите знаци се обединети во овој знак, што никако не е добро.
  • Често имаат криза на идентитетот, дивергентност која предизвикува поделеност на сите страни, контрадикторност и изразена променливост на расположението – особини кои во никој случај не се за пофалба.
  • Ова може да биде личност која ладнокрвно ќе ви ја откине главата, или пак, да се расплаче како мало дете доколку и’ ја погодите точката.
  • Припадници на овој знак биле многу генијалци, како Нострадамус, Мојсеј, Леонардо да Винчи, Микеланџело и Коперник.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.