6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Билкарот Никола : Да не мрднам ако не ја отстраните диоптријата со ОВАА смеса

  Тој е нешто како легенда за регионот Варна. Билкарот Никола Атанасов од село Попович или едноставно Баи Кољо, како што сите го нарекуваат, ја заслужил почитта и почитта кај луѓето. Со билки и прекрасни рецепти и здравствени мешавини дава.

  Еден од неговите најбарани и популарни рецепти е оној за подобрување на видот.

  „Не е чудно што дури и децата се веќе со оштетен вид. Па, луѓето не се движат. Цел ден клечи пред компјутер, а потоа седи пред телевизор за „разновидност“. Како на овој начин на живот да имате здрави очи и добар вид. Заборавивме сè човечко и природно“, убеден е Баи Кољо.

  Затоа знае дека секој втор што дознал за него и тропнал на неговата врата ќе праша за рецепт која му го подобрува видот. И тој е навистина феноменален по резултат.

  „Да не мрднам ако не ги поправите очите со оваа смеса. „Барем ќе си ја преполовиш диоптријата, а тие муви, снегулки, дамки и слично што“ течат „пред очи целосно ќе исчезнат“, се заколнува Никола Атанасов. За неговата смеса ви се потребни само две компоненти – мед и 40 зелени ореви. Најдобро е да се уште млади и меки. Јаткастите плодови ги миеме многу добро и потоа чекаме да се исушат.

  Потоа со нож исечете ги на ситни парчиња и ставете ги во тегла од еден литар. Која ја наполнивме со мед. Добро е да има повеќе мед, речиси до врвот, но зависи од тоа колку имаме. Важно е добро да ги покриете оревите.

  Добро промешајте и оставете ја теглата затворена да отстои 14 дена. „Ќе почекаш и додека не помине времето нема да ја допираш теглата. Смесата станува лековита како што останува. По две недели можете да го користите по една лажица наутро“, објаснува билкарот.

  Никола Атанасов објаснува дека истата смеса треба да ја земаат и лица со послаб имунитет. За помалку од една недела ги крена на нозе и се чувствуваа многу посвежо и поенергично.

  Што се однесува до подобрувањето на видот, смесата треба да се зема секој ден најмалку три недели за да се почувствува нејзиниот ефект. А тој што не верува во пиење скапи таблети ќе има некаков ефект врз него“, мавта со раката Баи Никола, открива gzona.eu.

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.