6 C
Skopje
понеделник, септември 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Баба ми пие по 1 чаша секое утро и навечер пред спиење: Со се е на време, а умот и работи уште побрзо од мојот

  Се смета дека сурутката е без вредност. Сепак, неправедно заборавениот производ содржи многу витамини, протеини растворливи во вода, калциумови соли, додека е нискокалоричен (3 пати помалку калории отколку во јогуртот). Во многу култури, сурутката се користи како корисен безалкохолен пијалок.

  Вториот производ е лукот – највредниот лек, природен антибиотик, антидепресив, имуномодулатор, складиште на витамини и елементи во трагови.

  За жал, главно се користи во мали дози како зачин за јадења, заборавајќи на неговите лековити својства. Земањето сурутка во комбинација со лук може да ги излечи речиси сите болести без претерување. Сè што треба да направите е да го изберете вистинскиот сооднос и доза.

  Третман со серум со лук

  Иако овој метод нема речиси никакви контраиндикации, луѓето со проблеми со бубрезите, гастритис и висока киселост треба да го користат со претпазливост.

  Како да се земе серумот
  Оваа постапка ја подобрува функцијата на цревата, го спречува развојот на гнилостните процеси, ја нормализира киселоста на желудечниот сок, ја обновува природната цревна микрофлора. Ќе извршите висококвалитетно чистење не само на дигестивниот тракт, туку и на целото тело!

  Состојки:
  1 шолја полномасна млечна сурутка
  1 чешне лук

  Подготовка и употреба:
  Сурутката се подготвува со созревање на млекото. Изрендајте чешне лук и ставете го во чаша со сурутка. Смесата пијте ја наутро на празен стомак. Спроведете таков курс 4-5 пати годишно во текот на месецот.

  Зарем ова не е апсурдно лесен начин и ќе видите неверојатни резултати! На овој начин серумот може да се пие секој ден многу години и да заборави на многу здравствени проблеми.

  На непријатната арома можете да заборавите ако изедете парче лимон или портокал со кора.Гумите за џвакање со нане и лижавчиња исто така целосно го елиминираат непријатниот вкус.

  Обидете се да го пиете серумот со лук барем еден месец и ќе бидете многу задоволни со вашето здравје. Запомнете дека работата на целиот организам зависи од состојбата на вашите црева.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.